Help Steps

Sector and Business Model
Yazılım /
Gözde Venedik
 
Views
93,985
 
Campaing Code: TRFNGLP2023003
Started Date: 30.01.2023
Ended Date: 30.03.2023
Startup Phase: Seri A Yatırım
Target: ₺8,550,000
Equity Offered: %3.00
Addition Funding: %20.00
Campaing Status: Reached
Remaining Time Completed
Investment Rates (%)
%103.70
Total Investment: ₺8,866,506
Total Investor: 749
Qualified Investor: 61
Qualified Investment: ₺2,397,876
 

About Project

Destek Adımları Dünyayı Turlayacak!

Help Steps, destek ve kazanç motivasyonu ile toplumu yürümeye teşvik eden sağlık ve sağduyu uygulaması, Şirketler/Markalar için yeni nesil reklam mecrası ve KSS Proje platformudur.

Help Steps

Help Steps: sağlık/fitness ve sosyal ağ kategorisinde yayında olan mobil uygulama, Store'lardan ücretsiz olarak dünya genelinde indirilebilir. IOS için HealthKit, Android için GoogleFit Entegrasyonu ile sağlık verisi aktarımı sağlar. Bu verileri kullanarak kullanıcının günlük hareketini değere cevirir.

ÖNEMLİ NOT;

Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. Fonangels Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Help Steps Kitle Fonlama Kampanyasına 500.000 TL ile katılmıştır.

Help Steps %20 Bedelsiz Pay Kampanyası, kampanya bitiş tarihi olan 30.03.2023 saat 23:59’a kadar uzatılmıştır.

 

%20 Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Bedelsiz pay hediye kampanyası, Help Steps fon kampanyasının başlama tarihi olan 30.01.2023 saat 10:00'da başlayacaktır.
Kredi Kartı veya EFT yoluyla yatırım yapanlara;
- İlk 10 gün (08.02.2023 saat 23:59'a kadar) %20 fazladan pay verilecektir.
Verilecek olan bedelsiz paylar, Gözde VENEDİK, Elif KIZANLIKLI, Fikri Murat Bumin NAR ve Nedret Berna KUMAŞ SİPAHİ'nin hisselerinden oransal olarak verilecektir.

Help Steps Ayakkabı ve Tshirt Kampanyası

- 5.000 TL ve üzeri yatırım yapan ilk 1.000 yatırımcıya; özel tabanlıklı, teknolojik Help Steps yürüyüş ayakkabısı,
- 10.000 TL ve üzeri yatırım yapan ilk 1.000 yatırımcıya; özel tabanlıklı, teknolojik Help Steps yürüyüş Help Steps ayakkabısı ve Help Steps tshirtü hediye edilecektir.

Not: Her yatırımcı kampanyadan bir kere faydalanabilecektir.

Help Steps Premium Üyelik Kampanyası

- 100 TL - 999 TL arasında yatırım yapanlara 1 aylık ücretsiz HS Premium hakkı sağlanacaktır.
- 1000 TL - 9.999 TL arasında yatırım yapanlara 3 aylık ücretsiz HS Premium hakkı sağlanacaktır.
- 10.000 TL ve üzeri yatırım yapanlara 1 yıllık ücretsiz premium Help Steps kullanım hakkı sağlanacaktır.
- 100.000 TL ve üzeri yatırım yapan, yatırımcılarımıza,
   * 1 yıllık ücretsiz premium üyelik
   * Özel HSKit gönderimi
   * Cüzdan hesaplarına bağışlanmaya hazır 500 Milyon HS sağlanacaktır.
- 500.000 TL ve üzeri yatırım yapan, yatırımcılarımıza,
   * 1 yıllık ücretsiz premium üyelik
   * Özel HSKit gönderimi
   * Cüzdan hesaplarına bağışlanmaya hazır 1 Milyar HS sağlanacaktır.

Önemli Not: Valura Türkiye Değerleme Şirketi tarafından hazırlanan değerleme raporuna göre Help Steps'in değeri 21,8 Milyon USD (kur 19 TL olarak dikkate alındığında 414.200.000 TL) olarak ön görülmüştür. Bununla birlikte Help Steps, kitle fonlama kampanyasına 15 Milyon USD (kur 19 TL olarak dikkate alındığından 285 Milyon TL) değerleme üzerinden çıkma kararı almıştır.

Girişim Hakkında

Basit bir mobil uygulama düşünün. İnovatif  teknoloji yaratmak yerine, olan teknolojiyi basit bir kod yapısı ve kuvvetli bir arayüzle kullanıcıya sunuyor. Günlük hareketlerini app'de gören kullanıcı bu verilerini 'kısa reklam ve anketlerle' kendi cüzdanında nakdi karşılığı olan bir para birimine (HS) dönüştürüyor. Diğer tarafta her birinin farklı HS hedefleri olan sayısız Sivil Toplum kuruluşu, Sosyal fayda ve Spor Kulübü  kampanyaları bu HS'lere talip oluyor. Kullanıcı attığı her adımı/KM'yi dilediği kampanyaya para harcamadan aktarıp bağış yapıyor yada banka altyapısı olan cüzdanına aktarıp harcayabiliyor. Finansman kaynağını markalar/kurumlar, uygulama içi satın alma gelirleri, HS market pazaryeri geliri, Premium üyelik gelirleri ve diğer kaynak gelirler sağlıyor. Kısaca: Help Steps ile Her hareket bir değere dönüşüyor!

Help Steps, 2019 yılında Türkiye'de kurulmuş bir mobil uygulama projesidir. IOS ve ANDROID tabanlı tüm akıllı telefonlarda kullanılabilen Help Steps, dünyanın heryerinden ücretsiz olarak akıllı telefonlara indirilebilen bir sağlık ve sağduyu uygulamasıdır. Uygulama, Sivil toplum kuruluşlarını, Spor kulüplerini, son kullanıcıyı ve markaları  aynı çatı altında toplayan bir platformdur.

Modelleme:

       Uygulama nasıl gelir üretiyor?

1—Uygulamada ölçülen her verinin bir değere ulaşması için kullanıcının günlük reklam/anket izlemesi zorunludur. Arka planda kurulu reklam sağlayıcısı , sayısız reklam veren , ajans için programatik mecra üzerinden marka reklamı yayını imkanı tanır. (SSP) Markalar, doğru hedef kitleye yapı üzerinden kolayca ulaşır. Tamamlanma oranları %99,8 olan reklamlar; mobil dünyada son kullanıcıya erişen yeni nesil bir dijital reklam platformu oluşturmaktadır. Dünyanın her yerinden lokal reklam gösterimi tek bir panelden sağlanmaktadır.

       

2— Reklamsız uygulama deneyimi yaşamak isteyen, otomatik adım çevrimi ve ayrıcalıklarla uygulamayı kullanmak isteyenler için ücretli üyelikli Premium Help Steps seçeneği.

 

3— KSS üyelik panelleri: Help Steps Bir çok kurumsal şirkete, firmalara, hem çalışanları hem de müşterileri için aylık/yıllık kurumsal üyelik seçenekleri sunuyor. Aralarında Kordsa, Flormar, CocaCola, Boyner, Acun Medya, Ekol, Baxter, Novartis gibi yerel ve global markaların bulunduğu 40 ‘ın üzerinde firmaya hizmet vermiştir/vermektedir.

 

  

4-HS Market: Help Steps Aslında bir superapp!. Son versiyonda HS market pazaryerini ana uygulamada 2’ye ayırarak, yeni bir pazar alanı oluşturduk. Hem HS markalı ürünler hem de bir ok tedarikçi bu pazaryerinde iyiliğe destek için satış yapabiliyor. Kullanıcılar da HS’lerini bu pazaryerinde kullanabiliyor.

 

Değer:

Bugüne kadar ne kadar değer üretildi?

Bugüne kadar helpstepsde 225 milyar adımı desteğe dönüştürdük.

Bu toplam 25 engelli kardeşimize cihaz desteği, 15 ton sokak hayvanlarına mama, 145 cocuğumuz için eğitim desteği ve 7500 fidan ile doğa katkı ve en önemlisi farkındalık demek..

Platform eş zamanlı olarak sporu ve sporcuyu desteklemek üzere 5 büyük spor kulübü ile işbirliği içerisinde.

Kulüplerimizin de desteğiyle taraftarları sivil toplum hareketleriyle aynı platformda buluşturuyor

Help Steps’de 2022 den beri sadece adımları değil araç km’lerini de HS’ye dönüştürüyoruz. Dünyada bir ilk olarak Daha az km daha çok doğaya destek diyerek çıktığımız yolda, Efes tarlası yaşam köyüne tüm Bor holding ve sixt araçlarının km lerinin destek olmasını sağlıyor