Bugbounter

Sector and Business Model
Siber Güvenlik / B2B
Arif Gürdenli
 
Views
10,815
 
Campaing Code: TRFNGLP2024005
Started Date: 02.05.2024
Ended Date: 30.06.2024
Startup Phase: Büyüme
Target: ₺8,250,000
Equity Offered: %7.50
Addition Funding: %20.00
Campaing Status: Cancelled
Remaining Time 9 Gün
Investment Rates (%)
%21.09
Total Investment: ₺1,739,723
Total Investor: 295
Qualified Investor: 62
Qualified Investment: ₺545,054
 

About Project

Siber güvenlikte yeni nesil çözüm

Her işletmenin ihtiyaç duyduğu dijital korumayı sağlayan BugBounter, binlerce küresel uzmanı ile 7/24 siber güvenlik testlerini gerçekleştirip kesintisiz güvenlik sağlıyor.

Bugbounter

BugBounter'ın Türkiye'de kurduğu "Topluluk Kaynaklı Siber Güvenlik Platformu" (crowdsourced cyber security testing), yeni nesil bir siber güvenlik hizmetidir.

Günümüzde, işletmeler ve kurumlar her zamankinden daha fazla siber tehditlerle karşı karşıyadır. Geleneksel siber güvenlik çözümleri hızla gelişen tehditleri takip etmekte çoğu zaman yetersiz kalıyor. İşte burada topluluk kaynaklı siber güvenlik testi devreye giriyor.

Topluluk kaynaklı siber güvenlik testi, dünya genelinden binlerce siber güvenlik uzmanını bir araya getirerek, bir işletmenin veya dijital ürünün (mobil uygulama gibi) siber güvenlik açıklarını bulmaları için teşvik eder. Bu yöntem, geleneksel test yöntemlerine göre çok daha geniş bir perspektif ve derinlik sunar. Uzmanlar, farklı özgeçmişlere ve becerilere sahip oldukları için, çeşitli güvenlik açıklarını tespit etme konusunda çok daha başarılıdırlar.

Bu yaklaşım, hem zaman hem de maliyet açısından verimlidir. Bir işletme, kendi bünyesinde büyük bir güvenlik ekibi tutmak yerine, dünyanın dört bir yanındaki uzmanlardan gelen bilgi ve tecrübeyi kullanabilir. Bu, özellikle kaynakları sınırlı olan küçük ve orta ölçekli işletmeler için de büyük bir avantajdır.

Topluluk kaynaklı siber güvenlik testi ayrıca, güvenlik açıklarının daha hızlı bir şekilde tespit edilip, giderilmesini sağlar. Bu, işletmelerin siber saldırılara karşı daha dirençli hale gelmesine ve müşterilerinin verilerini daha iyi koruyabilmesine olanak tanır.

Topluluk kaynaklı siber güvenlik testi, modern işletmeler için vazgeçilmez bir hizmettir. Bu yaklaşım, siber güvenliği bir adım öteye taşıyarak, işletmelerin siber tehditlere karşı daha iyi hazırlıklı olmalarını sağlar. Bugbounter, bu yenilikçi hizmeti geliştirip sunarak, işletmelerin siber güvenlik konusundaki zorlukları aşmalarına yardımcı olur ve böylece onları daha güvenli bir dijital geleceğe taşırken toplumun hassas verilerinin korunmasına da katkı sağlar.

Bugbounter, dijitalleşmenin her alanda hızla ilerlediği ve siber tehditlerin artış gösterdiği günümüz dünyasında, yatırımcılar için son derece cazip bir fırsat sunmaktadır. Siber güvenlik sektöründeki dinamik büyüme, yenilikçi siber güvenlik çözümleri sunan startuplar için büyük bir potansiyel barındırmaktadır. Bugbounter, işletmelerin ve bireylerin karşılaştığı güvenlik zafiyetlerine proaktif çözümler getirerek, geniş bir müşteri tabanına hitap etmektedir. Bu süreçte, ulusal ve uluslararası düzeydeki düzenleyici gerekliliklere uyum ve veri koruma standartları, siber güvenlik hizmetlerine olan talebi daha da artırmaktadır. Bugbounter, bu artan talebi karşılamak için geliştirilmiş, dinamik ve esnek bir test mekanizması oluştururken, dünya genelinden siber güvenlik uzmanlarının bilgi ve tecrübesini bir araya getirerek değerli, maliyet etkin ve kapsamlı siber güvenlik test hizmetleri sağlamaktadır.

Yazılım geliştirme süreçlerinin hız kazanması ve iç güvenlik ekiplerinin zaman ve kaynak yetersizlikleri, siber güvenlik alanında inovatif çözümlere olan ihtiyacı artırmaktadır. Bugbounter, farklı bakış açılarına sahip binlerce uzmanı bünyesinde barındırarak, müşterilerinin siber güvenlik açıklarını keşfetme, doğrulama ve çözümleme süreçlerinde benzersiz bir esneklik ve derinlik sunar. Ayrıca, platform, siber güvenlik açıklarının giderilmesi ve ek kontroller için gerekli kaynaklara sahip olmayan firmalara hızlı ve etkin çözümler sunarak, siber güvenlik düzenlemelerine uyum konusunda da rehberlik eder. Bu özellikler, Bugbounter'ı, sektördeki sınırlı kaynaklara ve sınırlı yetenek çeşitliliğine sahip geleneksel siber güvenlik hizmet sağlayıcılarına kıyasla daha avantajlı bir konuma taşır.

Kitle fonlamasına yönelik bu adım, Bugbounter'ın topluluk kaynaklı iş modelinin bir yansımasıdır. Platform, kullanıcı ve uzman ağının platformun büyümesine doğrudan katkı sağlamasını teşvik ederken, aynı zamanda yatırımcılar arasında güçlü bir sahiplenme duygusu ve topluluk ruhu yaratmayı hedeflemektedir. Kitle fonlaması kampanyası, Bugbounter için sadece finansal bir destek aracı olmanın ötesinde, marka bilinirliğini artırma ve siber güvenlik sektöründeki pozisyonunu güçlendirme fırsatı sunar. Bu, yatırımcılara sadece kısa vadeli getiriler değil, aynı zamanda uzun vadeli stratejik değerler oluşturabilme potansiyeli sunan, sürdürülebilir ve yenilikçi bir projeye katılma fırsatı sunmaktadır. Bugbounter, siber güvenlik alanında sürekli iyileştirme ve yenilik peşinde koşan bir platform olarak, güvenli bir dijital geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

1. tur kitle fonlamasını takiben büyümesini hızlandırıp Türkiye pazarındaki hakimiyetini genişleyerek sağlamlaştıracak olan Bugbounter, 2025 içerisinde çıkmayı planladığı 2. tur kitle fonlamasından toplanacak fon ile de A.B.D. pazarında açılacaktır. Bu pazara açılma hazırlıklarını tamamlamak için 2023 yılında Alchemist Accelerator'ın programını başarıyla tamamlamış ve stratejik iş planını oluşturmuştur.

www.bugbounter.com

%30 BEDELSİZ PAY HEDİYE KAMPANYASI

Kampanya için 9 Nisan 2024 - 22 Nisan 2024 (saat 23.59'a kadar) tarihleri arasında ön talep toplanacaktır.

Kampanya 2 Mayıs 2024 Perşembe günü fonlamaya açılacaktır.

9 Nisan 2024 - 22 Nisan 2024 (saat 23.59'a kadar) tarihleri arasında ön talep başvurusunda bulunan ve bu taleplerini kampanya başlangıcından itibaren ilk yedi gün içinde (08.05.2024 saat 23:59'a kadar) gerçekleştiren yatırımcılara %30 bedelsiz hediye pay verilecektir.

Form haricinde yapılan başka herhangi bir mecradan ön talep kabul edilmeyecektir.

Ön talepte bulunan yatırımcıların kampanya başlangıç gününden itibaren 7 gün içerisinde (8 Mayıs Çarşamba saat 23:59'a kadar) yatırımlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Ön talepte bulunarak belirlenmiş tarih içerisinde yatırım yapan yatırımcılarımıza %30 bedelsiz hisse verilecektir. Örneğin 1000 TL ön talepte bulunan bir yatırımcı ilgili tarih içerisinde 1000 TL yatırdığında 300 TL'lik payı bedelsiz olarak alacaktır.

Bu bedelsizden faydalanmak için ön talep formunda belirtilen tutar kadar yatırım yapılması gerekmektedir. Daha az yapılan yatırımlarda %30 kampanyasından faydalanılmayacaktır. Daha fazla yapılan yatırımlarda ise en fazla talep formunda belirtilen tutar kadar %30 bedelsiz hediyeden faydalanılabilecektir.

Ön talep haricinde kampanya başlangıç tarihinden itibaren ilk 14 gün (15 Mayıs 2024 saat 23:59'a kadar) yatırılan tutarlara %20 bedelsiz hediye pay verilecektir.