ConvoPLUS

Sector and Business Model
Yazılım / B2B
Emre Tuncer
 
Views
35,739
 
Campaing Code: TRFNGLP2022012
Started Date: 05.10.2022
Ended Date: 03.12.2022
Startup Phase: Büyüme
Target: ₺2,000,000
Equity Offered: %8.00
Addition Funding: %20.00
Campaing Status: Reached
Remaining Time Tamamlandı
Investment Rates (%)
%101.92
Total Investment: ₺2,038,495
Total Investor: 268
Qualified Investor: 57
Qualified Investment: ₺778,618
 

About Project

Dijital İletişimin Merkezi

ConvoPLUS, dijital müşteri ilişkilerini yönetmek, kişiselleştirmek ve merkezileştirmek için ihtiyaç duyulan her şeye sahip olan yeni nesil müşteri ilişkileri platformudur.

ConvoPLUS

Convo Teknoloji A.Ş., markaların müşteri ilişkilerini iyileştirmek için özelleştirilmiş sosyal medya ve Sosyal-CRM yazılım çözümleri üreten, alanında lider bir geliştirme şirketidir. 2013 yılından günümüze kadar uzanan ve birçok büyük kurumun içinde şekillenen deneyim serüvenine sahiptir. Sosyal medya çözümleri, iş analizleri, gelişmiş raporlamalar ve çözüm odaklı müşteri ilişkileri yönetiminin tam döngüsü.. gibi ek hizmetleri ile de kurumların dijital dünyadaki iş verimliliğini artırmalarına katkı sağlamaktadır. Sosyal-CRM ve iletişim uzmanlarından oluşan ekibi, müşteri deneyimleri için kritik iş ve süreç sorunlarını ele alan uygulama, kampanya ve entegrasyon metodolojileri alanında uzmandır. Dijital teknolojiler, sosyal medya ve sosyal CRM alanında çalışmalarını devam ettiren Convo Teknoloji; sektörel ihtiyaçlar, rakip analizleri ve özellikle geçmişinden elde ettiği deneyimlerin de ışığında, dijital iletişimin merkezi ConvoPLUS'ı geliştirmiş ve kullanıma sunmuştur.

 

-------------------------
YATIRIM KAMPANYASI: ÜCRETSİZ 360° DİJİTAL PAZARLAMA EĞİTİMİ

500 TL ve üzeri yatırım yapan ilk 200 Kişiye 9.750 TL değerindeki, 7 saatlik, uygulamalı 360° Dijital Pazarlama Eğitimi (sertifikalı) ve Social UP Sosyal Medya Eğitim Kitapçığı (e-book) ücretsiz verilecektir.
-------------------------

"Dijital İletişimin Merkezi"

ConvoPLUS, sosyal medya iletişimini ve müşteri ilişkilerini kolaylaştıran bir uygulamadır. Dijital müşterilerin memnuniyet süreçlerinde markaların elini kuvvetlendirmektedir. Yetenekleri sayesinde, karmaşık halde bulunan dijital varlıkların kontrol altına alınmasını sağlar. Çok sayıda sosyal medya hesabını tek ekranda yönetilebilir hale getirir. Kişiselleştirilmiş cevaplama ile müşterilere kendilerini değerli hissettirir. Aynı zamanda bu yöntem markanın kişiye özel tanıtım yapabilmesine de imkan verir. Gamification (Oyunlaştırma) metoduyla, müşteri ilişkilerini keyifli hale getirirken, rozet-puan gibi kullanıcı motivasyonuna katkı sağlayan süreç yönetimlerini destekler. Kriz yönetiminde ise konforlu bir alan oluşturur. Gelişmiş raporlama ve macrolar gibi birçok özelliğe de sahiptir.

Facebook, Twitter, Instagram, WhatsApp, Youtube, Linked’in, ŞikayetVar, App Store, Play Store… gibi popüler platformlara ek olarak Metaverse alanında da hizmet sağlamaktadır. Drone gibi robotik teknolojilere entegre olabilmektedir. Aynı zamanda müşteri dataları ile hizmet üretebilecek harici uygulamalarla kullanıcılarını buluşturan gelişmiş bir Pazar Yeri özelliğine de sahiptir. Hali hazırda 10 dilde hizmet vermektedir. ConvoPLUS markası, Conversation(muhabbet)’in kısaltması olan Convo ve Plus(artı) kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur.

Kapsam Amaç ve Konu

Günümüzde müşteriler, zamanlarının büyük bir kısmını sosyal medyada ve mobil cihazlarındaki uygulamalarda geçirmektedir. Öyle ki bu bireyler, dijital dünya sayesinde, marka ve ürünlere dair detaylı bilgi edinebilmekte, ürünleri satın alabilmekte ya da ürünle ilgili deneyimlerini, görüş ve yorumlarını özgürce paylaşabilmektedir. Nitekim küçük bir övgü bile markaya çok büyük kazançlar sağlayabiliyorken; küçük olarak nitelendirilen bir eleştiri markanın geleceğine zarar verebilmektedir. Yani bilindiği üzere markaların dijital ayak izlerinin ortaya çıkardığı ekonomik sonuçlar da önemini katbekat arttırmıştır. Bu tarz dijital yetenekler ise tüketicileri, "Sosyal Tüketici" haline gelmiştir.  Bu sebeple de satış, pazarlama ve müşteri ilişkileri yönetimi faaliyetleri de büyük ölçüde dijital dünyaya taşınmıştır.

Yaşanan bu gelişmeler ışığında, müşteri ilişkileri yönetiminin önemi kritik seviyeye taşınmıştır; dinamik, memnuniyet odaklı ve gerçek zamanlı bir iletişim zorunlu hale gelmiştir. Tüm bu dönüşümler de klasik müşteri ilişkileri yönetiminin "Sosyal CRM" olarak kendini güncellemesine neden olmuştur. Tabi klasik müşteri ilişkilerinde yüz yüze veya telefonla halledilebilen iletişim; günümüzde, onlarca dijital mecraya bölünmüş durumdadır. Bu da iletişimin karmaşık hale gelmesine neden olmuştur. Bir yanda e-ticaret siteleri, diğer tarafta ise Facebook, Twitter, Instagram, WhatsApp, Youtube, Linked’in… gibi dijital iletişim mecraları ve hatta Metaverse… Ortaya çıkan bu karmaşa ise sosyal platformların kontrolü için geliştirilmiş yazılımların kullanımını zorunlu hale getirmiştir. İşte bu kapsamda Convo Teknoloji A.Ş., Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark şirketi olarak, geçmişinden elde ettiği deneyimlerin de ışığında, ConvoPLUS'ı geliştirmiştir ve markaların bu zorlu süreçleri kolayca yönetmelerini sağlamaktadır.