FİNQ

Sector and Business Model
Eğitim / B2C
Muhammed Fatih Yazar
 
Views
28,742
 
Campaing Code: TRFNGLP2023004
Started Date: 20.03.2023
Ended Date: 18.05.2023
Startup Phase: Doğrulanmış Prototip
Target: ₺2,400,000
Equity Offered: %12.00
Addition Funding: %20.00
Campaing Status: Reached
Remaining Time Tamamlandı
Investment Rates (%)
%101.23
Total Investment: ₺2,429,423
Total Investor: 329
Qualified Investor: 59
Qualified Investment: ₺1,257,796
 

About Project

MODÜLER SÜRÜŞ KİTİ

FİNQ çocukluğumuzda elimizden düşürmediğimiz, analitik düşünmeyi geliştiren, koordinasyon ve motor becerilerinin de gelişimine katkı sunan blok oyuncaklarından esinlenilerek ortaya çıkmış modüler bir sürüş kitidir.

FİNQ

Finq çocukluğumuzda elimizden düşürmediğimiz analitik düşünmeyi geliştiren, koordinasyon ve motor becerilerinin de gelişimine katkı sunan blok oyuncaklarından esinlenilerek ortaya çıkmış modüler bir sürüş kitidir.

Önemli Not
Finq fon kampanyasında %10 bedelsiz pay kampanya süresi 30 güne uzatılmıştır. 18.04.2023 saat 23:59'a kadar Kredi Kartı veya EFT yoluyla yatırım yapanlara %10 fazladan pay verilecektir.

%10 Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Bedelsiz pay hediye kampanyası, Finq fon kampanyasının başlama tarihi olan 20.03.2023 saat 10:00'da başlayacaktır.

Kredi Kartı veya EFT yoluyla yatırım yapanlara;

- 10 gün boyunca (29.03.2023 saat 23:59'a kadar) %10 fazladan pay verilecektir.

Verilecek olan bedelsiz paylar, Muhammed Fatih YAZAR'ın hisselerinden verilecektir.

 

Finq Sürüş Kiti İndirim Kampanyası

Kampanya süreci boyunca istedikleri üründe;

- 1.000 TL - 24.999 TL arası yatırım yapan yatırımcılara ilk üründe %10,

- 25.000 TL - 49.999 TL arası yatırım yapan yatırımcılara ilk üründe %25,

- 50.000 TL  - 99.999 TL arası yatırım yapan yatırımcılara ilk üründe %50 indirim uygulanacak.

- 100.000 TL ve üzeri yatırım yapan yatırımcılara ilk ürün ücretsiz olarak hediye edilecektir.

Not: Her yatırımcı kampanyadan bir kere ve bir kit için faydalanabilecektir.

 

Finq, çocukluğumuzda elimizden düşürmediğimiz analitik düşünmeyi geliştiren, koordinasyon ve motor becerilerinin de gelişimine katkı sunan blok oyuncaklarından esinlenilerek ortaya çıkmış modüler bir sürüş kitidir. 

FINQ içerisinde yer alan parçalarla (alüminyum profil, plastik eklemler ve cıvata gibi) scooter, kaykay, bisiklet başta olmak üzere birçok farklı tasarım yapılabilmektedir. Modülerliğin getirdiği avantaj ile tasarımlar istenilen boylarda (farklı yaşlara göre) kolaylıkla yapılabilmektedir.

Scooter, denge bisikleti, kaykay ya da klasik bisiklet dendiğinde bebeklikten itibaren çocukların gelişiminde önemli rol üstelenen bir çok ürün aklımıza gelmektedir. Finq projesiyle ise tüm bunların tamamını tek bir kitte birleştirilip, kullanıcıya sunulması amaçlanmıştır. Böylece bir kutu parçacık, sınırsız hayal dünyasıyla birleşerek onlarca scooter, bisiklet, kaykay benzeri oyuncak üstelik çocuklarımızın hayalinde biçimlenen sayısız tasarımla yapılabilecek ve en güzeli ise bu çeşitli sürüş oyuncakları 2 yaşından 12 yaşına kadar çocuğun her yaşına hitap edecektir.

Bu sayede basit bağlantıların çocuk tarafından yapılması motor becerilerinin artmasını sağlarken, daha kompleks montajların da ebeveynler tarafından yapılmasıyla çocuk-ebeveyn ilişkisinin güçlendirilmesi ve aynı zamanda farklı bir etkinlik zamanı oluşturulması amaçlanmıştır. Diğer taraftan zamanla kit içerisindeki parçaların montajlamasına alışan ebeveyn ve çocuk, kendilerine önerilen tasarımların dışına çıkarak daha farklı tasarımlar yapabilme imkanına sahiptir.

Kolayca sökülüp rahatça depolanabilmesi özelliği ile günümüzde büyük şehirlerde ciddi bir sorun haline gelen yer sorunu/depo alanı problemine de kayda değer bir çözüm sunulması hedeflenmiştir.

Finq Projesi faailyete geçtiğinde hedef kitlesi; Tuik verilerine göre Türkiye'de yaklaşık 15 milyonluk nüfusu kapsayan 2-12 yaş arası çocuklar olacaktır. Finq projesinin 3 temel amacı vardır:
1) Çocuğun zihinsel gelişimine katkı sağlamak,
2) Çocuğun fiziksel gelişimine katkı sağlamak,
3) Çocuk ve aile arasında eğlenceli bir bağ kurmak.

Günümüzdeki teknolojik gelişmelerin, dijitalleşme ve bilişim teknolojilerindeki ilerlemenin hızı ve sunduğu imkanların çeşitliliği çocukları da oldukça cezbetmektedir. Özellikle bu çağ içinde doğan ve sosyalleşen çocuklar ve ergenlerin teknolojiyle iç içe büyümesi, teknolojiyi onların yaşamlarının vazgeçilmezi haline gelmiş dahası teknoloji bağımlılığı kavramını ortaya çıkarmıştır. Ancak bu bağımlılık hiç kuşkusuz ki çocuklar üzerinde çeşitli olumsuz etkilere neden olmaktadır. Teknolojik araçların (internet, bilgisayar, tablet, akıllı telefon, vb.) uzun süre kullanımının çocukların gelişimi ve sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri çeşitli araştırmalarla kanıtlanmıştır.

UNICEF’in dijital teknolojinin çocuklar üzerindeki etkilerini ele alarak, çocukları gelecekte nelerin beklediğini irdelediği “Dünya Çocuklarının Durumu (2017)” Rapor’ unda şu veriler paylaşılmaktadır:
• Tahmini hesaplamalara göre 18 yaşından küçük çocuklar ve ergenler, tüm dünyadaki internet kullanıcılarının üçte birini oluşturmaktadır.
• Gençler (15–24 yaş grubu) internete en çok bağlanan gruptur. Dünya genelinde toplam nüfusun %48’i internete bağlanırken, gençlerin %71’i çevrimiçidir.
• Bulgular, çocukların giderek daha küçük yaşlardan itibaren internete girdiğine işaret etmektedir. Bazı ülkelerde 15 yaşından küçük çocuklar, interneti 25 yaşından büyük yetişkinler kadar kullanabilmektedir.
• Akıllı telefonlar “odadan çıkmama kültürünü” güçlendirmektedir. İnternete erişimi olan birçok çocuk, mahremiyetine daha fazla önem vermekte; özel alanına daha çok çekilmekte ve daha az denetlenmektedir.

Tüm bu sorunların farkına varılarak ortaya çıkarılan Finq Sürüş Kiti’nin getirdiği faydalar şunlardır;
- Çocuklarımızın çeşitli küçük-büyük kaslarını ve el-göz koordinasyonunu geliştirir.
- Finq parçacıkları çocuğun kas yapısına ve yaşına uygun üretilmiştir. Renkli ve çocukların ilgisini çekecek niteliktedir. Bu yönleriyle çocuğun dikkatinin sürekli uyanık kalmasını sağlar.
- Sistem yaparak ve yaşayarak öğrenme ilkesine dayanır. Çocuğu oyunla geliştirmeyi esas alır. 
- Sistem çocuğu yaratıcı, yenilikçi, değişik ve çok yönlü düşünceler üretmeye, keşfedici, icat edici ve problem çözücü olmaya, eleştirel ve yaratıcı düşünce geliştirmeye güdüler. Modülerliği ve eğiticiliği sayesinde çocuğun yaratıcılığının ve zekasının gelişimi, hayal gücünü sonuna kadar kullanabilmesi bakımından fayda sağlar. Finq, çocuklarımızın hayal güçlerinin gelişiminde, modüler kitin kullanıma açıklığı nedeniyle çocukların oyun içinde yeni oyunlar yaratabilmeyi destekler ve sağlıklı yetişmelerinde fayda sağlar.
- Çocuklarımızı tehlikeli ve zararlı dijital oyun bağımlılığından alarak ebeveyn ve çocuk arasındaki bağı güçlendirmeyi esas alır.
- Günümüzdeki teknoloji bağımlılığının getirdiği; odaya kapanma kültürü, obezite sorunları, kas-iskelet yapısındaki bozulmalar ve dikkat eksikliği gibi çeşitli problemlere çözüm üreterek çocuklarımızı daha fazla hareket etme, kendi potansiyellerini ortaya koyma, ailesiyle daha fazla vakit geçirme konularında güdülemeyi hedefler.
- Çocuğumuzun hayal dünyasında oluşacak yaratıcı bir bütünün parçaları olan farklı boyut ve renklerdeki  Finq Sürüş Kiti malzemeleri; görerek düşünme becerisini geliştirir, geometrik uyum öngörüsü sağlar, benzerlik ve uyuşmazlık algılarını geliştirir, tasarım yetisi kazandırır ve hızlı karar vermeyi sağlar.

Oyuncak sektöründe faaliyet gösterecek olan şirketimiz 2-12 yaş arasındaki çocuklara hitap etmeyi planlamaktadır. Finq Modüler Sürüş Kiti'nin dünyada örnekleri olsa da Türkiye'de hali hazırda herhangi bir muadili yoktur. Bu sayede pazara ilk giren şirket olarak Finq pazar lideri olarak faaliyet gösterecek ve pazara yeni girecek şirketler olsa bile pazarda rekabet üstünlüğü sağlamış olacaktır.